AR Eğitim Kurumları; hem eğitimli, kendini geliştirmiş hem de bedenen ruhen ve sosyal yönden tam bir iyilik haline sahip bireyler yetiştirmek, bu özelliklere sahip olmayan bireylere ise yardımcı olmak amacıyla 2500 m2lik kapalı alanı ve 850 m2lik bahçesiyle Özel KARTAL Anadolu Sağlık Meslek lisesini hizmete sunmuştur.

Okulumuz, Sağlık bakım Teknisyenliği, Acil Tıp Teknisyenliği ve Tıbbi Laboratuvar Teknisyenliği uygulama sınıflarının yanı sıra Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuvarları ile donatılmış olup, Öğrencilerimize öğrendiklerini uygulama fırsatı vererek, Kapalı Beden Eğitim salonu, Resim, Müzik ve Bilişim Teknolojileri derslikleri ile maksimum 24 kişilik sınıflarda eğitim imkanı sunmaktadır. 
 
Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi statüsünde olan okulumuzda öğrencilerimiz, 9.sınıftan itibaren Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Öğretim müfredatına uygun Genel ve Mesleki eğitimlerini alarak Ders programlarının uygulanmasında kullanılan eğitim araç gereçleri ile öğrenme ihtiyaçlarına ve eğitim-öğretim program hedeflerimize uygun olarak hazırlanırlar.
 
Pratik uygulama eğitimine de büyük önem veren okulumuz, hastanelerin; laboratuvar, acil, yoğun bakım ve koroner gibi ünitelerinde staj olanağı sağlar. Dolayısıyla 4.yılın sonunda mezun olacak öğrencilerimiz 11. Sınıftan itibaren anlaşmalı kurumlarımızda (112 Acil Sağlık Hizmetleri ve Kartal Lütfi Kırdar Eğitim araştırma Hastanesi) yapacakları stajlarla tam donanımlı ve mesleklerinin erbabı bireyler olarak yetişeceklerdir.

Ayrıca Öğrencilerimiz teneffüslerde asma, selvi ve palmiye ağaçları ile kaplı kameliya altında zihinsel yorgunluklarını atabilecekleri gibi Basketbol, voleybol ve mini futbol sahalarımızda beden eğitimlerini tamamlayacaklardır.

TARİH - SAAT
HAVA DURUMU
TARİHTE BUGÜN
GÜNÜN SÖZÜ

Bir Hilal Uğruna YARAB Ne Güneşler Batıyor.